Zatrzymany kierowca ciężarówki na autostradzie A1 pod wpływem amfetaminy !

Dodano : 09.07.2020

We wtorek (07.07.2020r.) na autostradzie A1 inspektorzy ITD z oddziału w Grudziądzu zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarowe Renault Premium. Kierowca tego pojazdu członowego, którym przewoził kontener 20-stopowy do portu w Gdańsku, nie reagował na polecenia kontrolujących i nie chciał okazać prawa jazdy, ponadto był bardzo pobudzony. W związku z tym poddano go badaniu narkotestem, który wykazał, iż mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków działających podobnie jak alkohol jest zabronione, dlatego inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policję. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu aresztowali kierowcę i zakutego odwieźli na posterunek w celu dalszych czynności. Narkotest wraz z pobraną próbką zabezpieczyli jako materiał dowodowy.

Przypadek prowadzenia pod wpływem amfetaminy niedawno był głośno omawiany w związku z wypadkiem autobusu miejskiego w Warszawie. Narkotyk ten miał zażywać kierowca przegubowego Solaris, który spadł z kilku metru z wiaduktu, w wyniku czego jeden z pasażerów poniósł śmierć, a cztery osoby zostały ciężko ranne.

Na szczęście kierowca opisanego powyżej 40-tonowego zestawu nie spowodował żadnego wypadku i nikt nie ucierpiał. Pozostaje pytanie, jak wielu kierowców wspomaga się narkotykami, by dojechać do celu i ryzykuje życiem swoim i innych na drogach?