Kierowca przewożący drewno udziekał przed inspektorami !

Dodano : 15.06.2020

W piątek (12-06-2020r.) na Podlasiu, na drodze krajowej nr 16 prowadzącej do przejścia granicznego w Ogrodnikach, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zauważyli, że drewno na nadjeżdżającej ciężarówce załadowane jest w sposób powodujący zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy kierowca ciężarówki zorientował się, że inspektorzy zamierzają go zatrzymać i skontrolować, zjechał w najbliższą boczną drogę i uciekł do lasu.

Inspektorzy niezwłocznie ustalili dane właściciela ciężarówki, dzwoniąc do przewoźnika. Po wykonanym telefonie kierowca powrócił do samochodu i tłumaczył, że źle się poczuł. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za niedostosowanie się do przepisów dotyczących warunków przewozu drewna.

Pojazd nie posiadał aktualnych badań, a sprawdzając jego stan techniczny, inspektorzy wykryli między innymi wyciek płynów eksploatacyjnych i pokaźne zużycie jednej z opon. Wszczęto postępowanie administracyjne wobec właściciela samochodu zagrożone karą 2000 zł, a wobec zarządzającego transportem karą 500 zł. Kontrolujący zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.