Kierowca. poruszający się teslą na autopilocie wjechał przy 110 km/godz ciężarówkę! Systemy jazdy autonomicznej zawiodły.

Dodano : 04.06.2020

W poniedziałek (01.06.2020) na autostradzie w Tajwanie na bok przewróciła się ciężarówka. Chwilę po tym zdarzeniu kamery zarejestrowały, jak w leżącą - jeszcze niezabezpieczoną prze służbę drogową - naczepę wbija się rozpędzona Tesla Model 3.

Samochodem poruszał się Pan Huang z włączonym autopilotem. Ten autopilot powinien wykryć wszystkie znaki poziome i pionowe oraz przeszkody na drodze, jednak leżącej na boku ciężarówki czujniki w ogóle nie zarejestrowały.

Pan Huang miał wielkie szczęście, bo pomimo dużej prędkości – 110 km/h – nic mu się nie stało. Uderzenie zamortyzowała plandeka naczepy i przewożony ładunek, a kierowca miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Co zastanawiające, nie zadziałała żadna z poduszek powietrznych Tesli.

Jak widać, wdrażanie obecnych rozwiązań technologicznych zbyt szybko przynosi opłakane skutki i wymagają one jeszcze dużego dopracowania. Technologia autopilota jest jeszcze w powijakach. Zdaje on egzamin tylko na nielicznych drogach, do tego nie jest to pierwszy wypadek pojazdu poruszającego się na autopilocie. Dzisiejsze rozwiązania nadal są awaryjne i nie są zaprogramowane na wszystkie zdarzenia na drodze, jakie mogą wystąpić.