Dziecko wypadło z taksówki podczas kursu !

Dodano : 15.06.2020

W poniedziałek (08.06.2020r.) w Tarnowskich Górach około godziny 14:20 na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i ks. Płonki rozegrała się mrożąca krew w żyłach scena. W trakcie wykonywania zakrętu z jadącej taksówki wypadło na jezdnię kilkuletnie dziecko. Całe zdarzenie nagrała pobliska kamera. Na nagraniu widać, jak podczas wchodzenia w zakręt samochodu drzwi pojazdu otwierają się, a z auta wypada dziecko wprost przed jadący z tyłu samochód dostawczy. Na szczęście kierowca taksówki orientuje się w sytuacji i momentalnie hamuje. Chłopiec wstaje zdezorientowany i próbuje zejść z drogi. W tej chwili podbiega do niego mężczyzna i zabiera z powrotem do auta.

Sprawa nie została zgłoszona, jednak policjanci dotarli do nagrania i ustalili właściciela taksówki. Kierowcą okazał się 30-letni tarnogórzanin, a chłopiec, który wypadł z samochodu to jego 4-letni syn.

Ojciec twierdzi, że syn był w foteliku i miał zapięte pasy. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Cały zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do tarnogórskiej prokuratury.